Артрит. Лікування артриту у Києві
Про таке захворювання, як артрит , було відомо ще дві тисячі років тому. Саме тоді «запалення суглобів» (так буквально перекладається «артрит») придбала собі таку назву. У повсякденному житті часто звучить неправильне словосполучення «артрит суглобів», що за своєю суттю нагадує вираз «олійно-масляне»
Артрит – це дуже поширене захворювання та різні його види вражають різну гендерну та вікову групу. Звичайно, найчастіше зустрічаються неускладнене запалення суглоба в результаті, наприклад, травми або інфекційного генезу.
Різновидів артриту велика кількість залежно від первинності чи вторинності ураження суглоба, збудника та деяких морфологічних особливостей.
Форми артритів, спричинені безпосереднім ураженням суглоба:
- артрит септичний;
- ревматоїдний артрит;
- артрит ідіопатичний ювенільний;
- спондиліт;
- псевдоподагра та подагра;
- хвороба Стілла.
Крім того, запалення суглобів може спостерігатися при гепатиті, псоріазі, системному червоному вовчаку, пурпурі, бореліозі, гранулематозі та багатьох інших захворюваннях. У такому разі це вторинні форми артритів.
Також залежно від фази течії, артрити можуть бути:
- підгострими;
- гострими;
- хронічні.
Симптоматика артритів
Симптоматика артриту часом буває різноманітна, але найчастіше проявами цього захворювання є такими:
- Головне – це біль. Біль завжди супроводжує запальний процес у суглобі, при цьому він може бути як вираженим, так і приглушеним, ниючим.
- Змінюється і зовнішній вигляд суглоба: він дещо збільшується за рахунок набряку, може навіть бути деформований, шкіра може бути гіперемована (почервоніла) і теплою, навіть гарячою на дотик.
- Рухи у хворому суглобі обмежені в основному через його болючість.
- Часто такий суглоб «хрумтить» під час навантаження.
Причини артритів
Причин може бути безліч, це і фізичні, хімічні фактори, а також збудники та патологічні процеси, що відбуваються в організмі людини.
- Процеси аутоімунного та алергічного характеру, внаслідок чого власні клітини розпізнаються як чужорідні, виникає запалення.
- Може погано працювати обмін речовин, що призводить до відкладення солей в деяких суглобах.
- Вікові зміни, що призводять до старіння та руйнування суглоба тією чи іншою мірою. Руйнуватись суглоб може також і при порушенні його харчування.
- Важливу роль виникненні артритів грає травма з безпосереднім поразкою структур суглоба.
- Запалення суглоба можуть спровокувати чужорідні мікроорганізми, наприклад, боррелії, хламідії, віруси.
Чинники ризику виникнення артриту
- Обтяжена спадковість
, адже дуже часто захворювання суглобів передаються у спадок. - Запаленню суглобів сприяє підвищене навантаження, наприклад, у людей з ожирінням , а також у важкоатлетів.
- Часті травмування суглобів або одноразова тяжка травма.
- Слабкість м’язового і зв’язкового апарату, які не здатні обмежити суглоб від пошкодження.
Профілактика артритів
Методи профілактики виникнення артритів дуже прості і потребують особливих зусиль. Особливо уважними повинні бути люди зі спадковою схильністю
- Дуже важливо знати міру фізичним зусиллям та захищати суглоби тугими пов’язками або спеціальними медичними ортопедичними пристроями (фіксаторами) при виконанні важкої фізичної роботи.
- Рухайтеся, адже це допомагає суглобу «не твердіти» та покращує в ньому кровопостачання, обмінні процеси.
- Важливо надходження поживних речовин, тому звертайте увагу на правильність харчування.
- Усувайте зайві кілограми, що навантажують Ваші суглоби.
Діагностика артритів
Діагностика артритів ґрунтується на зборі анамнестичних даних про початок захворювання, зовнішній огляд, а також за необхідності – проведення деяких клінічних та інструментальних досліджень.
- Важливо дізнатися, з чим пацієнт пов’язує появу болю в суглобах: переохолодження, інфекційне захворювання, травма, ні з чим не пов’язує тощо.
- Чи схоже захворювання у кровних родичів.
- Проводиться зовнішній огляд ураженого суглоба.
- За показаннями досліджується кров і за необхідності – синовіальна рідина (береться із суглоба) з можливим визначенням підвищеного ШОЕ, С-реактивного білка, ревматичних проб, антигенів до збудника тощо.
- Діагностувати артрит можна за допомогою інструментальних досліджень суглоба: рентген, УЗД, томографія магнітно-резонанна
(МРТ) або комп’ютерна (КТ). - Можуть також бути обстежені інші органи та системи, якщо підозрюється інша причина розвитку артриту.
Лікування артриту у «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС»
Сучасні методи лікування артритів дуже різноманітні і, насамперед, залежить від етіології (причини), що викликала запалення суглоба. Якщо йдеться про важкі аутоімунні процеси, то в даному випадку повноцінне лікування неможливо, але лікарі можуть зменшити вираженість прояву артриту, стабілізувати стан. У такому разі терапія зазвичай довічна і спрямована на основну причину розвитку артриту.
Артрит піддається лише комплексному лікуванню, тому лікувати суглоби суто медикаментами не варто, адже це малоефективно, та й результат зберігається не так довго.
У «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС» підхід до проблеми артриту лише комплексний, тобто застосовуються одразу кілька найефективніших консервативних лікувальних методів. Ми маємо величезний досвід у лікуванні артритів, що підтвердять багато наших пацієнтів.
Лікування артриту в Києві у «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС» виконується з 2001 року, для чого застосовується власна розробка – нетравматична методика безопераційного лікування захворювань хребта та суглобів , яка включає комплексне застосування таких методів консервативної терапії:
- мануальна терапія ( остеопатія та хіропрактика ), що дозволяє усунути вивих або підвивих суглоба або оточуючих його тканин, які часто викликають його запалення, тобто. артрит.
- фізіопроцедури допоможуть зняти запалення та покращити метаболізм;
- медикаментозне лікування спрямоване на усунення запалення, поліпшення метаболізму, відновлення структур суглоба (застосовуються анальгетики, нестероїдні протизапальні засоби, хондропротектори
та ін.); - за показаннями – масажі лікувальні, що покращують мікроциркуляцію;
- лікувальна фізкультура наприкінці курсу допоможе зберегти отриманий результат.
Тривалість лікування артриту визначається з урахуванням етіологічних факторів, факторів ризику, особливостей метаболізму, ступеня запалення, динаміки лікування.
Найчастіше пацієнти приходять з тривало протікаючим процесом і тому часто одного курсу замало повноцінного усунення проблеми. У середньому курсове консервативне лікування артриту в Києві у «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС» складається з 10-15 комплексних сеансів (залежно від виразності процесу та динаміки лікування).
Важливо! При перших же симптомах артриту обов’язково звертайтеся за спеціалізованою
Артрит лікування Київ у «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС»